Petr Jahoda

Tým Asolo ČR - Petr Jahoda

Petr Jahoda (*1963) - miesto pôsobenia Brno - bol účastníkom alebo organizátorom mnohých významných expedíc hlavne k prírodným, divoko žijúcim národom sveta (Západná Papua - Irian Jaya, Siberut, Etiópia, Keňa, Namíbia,...). Mimo toho je organizártorom expedíc do vysokých hôr a za polárny kruh. Bol jedným z organizátorov a účastníkov úspešnej expedície do Pamíru na Pik Lenina (7134 m). Má za sebou nespočet ďalších vysokohorských výstupov na známe aj menej známe vrcholy (Matterhorn, Mont Blanc, Kilimandžáro,...). Jeho posledným veľkým úspechom bol výstup na najvyššiu horu Austrálie a Oceánie - Carstensz Pyramid (Puncak Jaya). Organizačným zaistením expedície ho poveril známy český horolezec Miroslav Caban, prvý Čech, ktorý dokončil projekt "7summits" a zároveň druhý človek na svete, ktorý projekt realizoval bez použitia umelého kyslíku pri výstupe na Mt. Everest (prvým bol Reinhold Messner). Petr Jahoda vystúpil na vrchol Carstensz Pyramid 22.08.2005 ako spolulezec Miroslava Cabana. Petr Jahoda publikuje v českých aj zahraničných časopisoch, natočil cez 10 dokumentárnych filmov pre Českú televíziu, je autorom štyroch cestopisno-etnografických kníh "Nazí a divosi", "Kanibalové z hor", "S horským kolem na dno Afriky" a veľkú fotopublikáciu "Žijící lidé pravěku". V súčasnej dobe pracuje ako vedúci náročných expedíc v cestovnej kancelárii a nadalej sa venuje svojej expedičnej činnosi. Od roku 2000 je prezidentom Českého klubu cestovateľov.Česká televízia o ňom natočila už dva samostatné dokumentárne filmy. Fotografie, ktoré priviezol z ciest, sú súčasťou učebnice zemepisu pre 6. ročník ZŠ a primu gymnázia.

Test Asolo Sasslong NBK GV

Doba testovania
Február 2007 + marec a december 2007 (cca 90 dní).
Podmienky testu
Expedičná činnosť v Afrike - výstup na Kilimandžáro (5895 m) a horolezecký výstup na Mount Keňu, vrchol Batiem (5199 m). Oba vrcholy boli zo značnej časti pokryté snehom. Klimatické podmienky v testovacej destinácii - denné teploty : -15 - + 35°C, nočné teploty:  - 10 - +5°C. Ďalej 2x veľmi náročný trek a horolezecký výstup na Carstensz Pyramid - Papua (Nová Guinea). Jeden z najnáročnejších trekov sveta, vedie horským dažďovým pralesom a náhornými planinami a bažinami, pokračuje cez sedlo vo výške 4700 m s veľmi ostrými skalami a padá späť do BC vo výške 4200 m. Výstup na Carstensz Pyramid je horolezeckou technikou vo veľmi ostrej a strmej skale (stene), vo vrcholových častiach je dlhý úsek v snehu a ľade. Celá trasa treku vedie cez absolútne neobývané oblasti. Klimatické podmienky v testovacej destinácii - denné teploty : -10 - + 35°C, nočné teploty : -5 - + 12°C. Dážď, blato a hlboký sneh.
Priebeh praktického testu
"S těmito botami jsem během testování absolvoval 3 velmi až extrémně náročné treky a jeden náročný trek zakončené dlouhými horolezeckými výstupy (mimo Kilimandžára). Bota je lehká, dobře drží na skále, i při velmi náročném treku se chová velmi dobře. Nepromoká a drží tvar. Noze dává pocit pohodlí a komfortu. Dobře se v ní i leze. Je vhodná všude tam, kde při treku počítáme i s možností náročnější varianty, nebo s lezením. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že do daných podmínek, je to nejlepší bota, kterou jsem kdy měl na noze!"
Praktický test podstúpil
 Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovateľov 
Výsledok praktického testu
"Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor."
Doporučené / nedoporučené
"Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje."
Záver
"Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů „DOPORUČENO“."

Doporučeno Českým klubem cestovatelů

 

 


Osobní web: www.jahodapetr.com

 
 


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies - áno, aj my používame cookies. Prečo? Aby sme mohli sledovať návštevnosť a vytvárať obsah a facebookovej reklamy, ktoré vás budú zaujímať.
Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.     OK, beriem na vedomie.
Prihláste sa
Zabudnuté heslo ?

Zavrieť