Test Jumla GV

 

Pretože sa pomerne často pohybujem po horách na ferratoch (pracujem ako sprivodca na ferratoch pre CK, som aktívny lezec,...), hladal som vhodnú obuv. Po konzultácii s prevádzkarom obchdou VodaHory.cz som dal na jeho doporučenie a vybral si topánky Asolo Jumla GV.

Topánky sú výrobcom určené predovšetkým na via ferraty, ale poskytujú oveľa väčšie možnosti a univerzálnosť. Topánky sú celokožené s membránou Gore-Tex, vysokým gumovým lemom, robustnou špičkou a šnúrovaním od špičky. Podrážka Vibram s jemnejším vzorom a hladkou špičkou pre dobrú prilnavosť ku skale. Stabilná, ľahká topánka nad členok.

Jumla svojimi konštrukčnými prvkami naozaj pripomína lezečky - podrážka podobná lepičke, šnurovanie od špičky, spevnená päta... Výborné vlastnosti oceníme na technických, skalnatých pasážach, či via ferratoch. Práve vďaka dlhému šnúrovaniu sa topánka jednoducho prspôsobí a s nohou akoby "zrastie". Vibram podrážka s adhéznou špičkou drží dobre nielen na skale, ale aj na rôznorodom povrchu.

Topánky používam takmer rok, za tú dobu sa mi veľmi osvedčili, aj keď ich vôbec nešetrím hojne používam počas celej sezóny. Ako už ich určenie napovedá, hodia sa najmä na ferraty. Osvedčili sa mi na mnohých víkendovkách v Rakúsku a v oblasti Dachsteinu a Raxalpe. Od ľahkých, kratších ferratov až po ťažké, celodenné túry, kde človek ocení ich ľahkosť, stabilitu, dobrý kontakt so skalou a cit. Dôležitým faktorom je aj pohodlie a sucho (odvod potu), čo tieto topánky aj vďaka Gore-Tex membráne spĺňajú.

Skutočnou zaťažkávajúcou skúškou bol pre tieto topánky celodenný prechod NP Velebit a Paklenica v Chorvátsku. Táto oblasť sa vyznačuje pôsobivými vápencovými útvarmi, ktoré sú však nemilosrdné k vašej obuvi a vybaveniu. Kamené chodníky, ostré skaly, trávnaté pláne aj lesné čistiny s tým všetkým si topánky Asolo Jumla GV hravo poradili, poskytli mi komfort, ľahkosť a pohodlie.

Rovnako tak som tieto topánky nespočetkrát použil na českých horách, kde odviedli skvelú prácu. Pri horších poveternostných podmienkach alebo náročnejšom teréne, kedy sa človek nechce vláčiť v ťažkých topánkach, ale zároveň potrebuje tú správnu podporu.

Pokiaľ hľadáte ľahkú, univerzálnu topánku, ktorá Vás podrží na ferratoch a zároveň ju široko využijete aj pri iných aktivitách a podmienkach Asolo Jumla GV je skvelá voľba.+ ľahké, odolné, dobre spracované
+ vysoký gumový lem a robustná špička
+ šnurovanie od špičky
+ široké použitie, nielen na ferraty

- vyšší nart nemusí každému vyhovovať

Testoval: Tomáš Kadlec
- horský sprievodca
- inštruktor skalného lezenia
- inštruktor speleoalpinizmu


Test Asolo Jumla GV  Test Asolo Jumla GV  Test Asolo Jumla GV
 


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies – áno, aj my používame cookies. Prečo? Aby sme mohli sledovať návštevnosť a vytvárať obsah a facebookové reklamy, ktoré vás budú zaujímať.
Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.     OK, beriem na vedomie.
Prihláste sa
Zabudnuté heslo ?

Zavrieť