Starostlivosť o obuv

ÚDRŽBA OBUVI

Našim cieľom je predovšetkým Vaša plná spokojnosť z nakúpeného tovaru. Preto si Vás dovoĺujeme upozorniť na niektoré zásady a doporučenia k správnemu používaniu
a ošetrovaniu Vami zakúpenej obuvi ASOLO®. Aby Vám obuv vydržala čo najdlhšie, venujte prosím pozornosť nasledujúcim riadkom.

NOVÉ TOPÁNKY

Dobrá kvalita obuvi zostane zachovaná pokiaľ sa s ňou bude zaobchádzať podľa nasledujúcich pravidiel. Po zakúpení novej obuvi sa uistite, či ste naozaj zvolili správnu veľkosť a to nosením spočiatku len v domácich podmienkach. Novú obuv noste spočiatku len kratšiu dobu, aby sa prispôsobila tvaru Vašich nôh. Samozrejme, že ťažšie topánky vyžadujú viac času pokiaľ povolia. Už pred prvým použitím je vhodné obuv naimpregnovať nižšie doporučeným prostriedkom. Radíme Vám, aby ste obuv nosili najprv na kratšie prechádzky, predtým ako s nimi vyjdete na dlhšie turistické trasy. Uvedené rady Vám pomôžu k tomu, aby ste boli s obuvou spokojní a cítili sa v nej čo najpohodlnejšie, bez akýchkoľvek problémov.

STAROSTLIVOSŤ O OBUV A ÚDRŽBA TOPÁNOK VYBAVENÝCH MEMRÁNOU

Obuv používajte len na účel a podmienky, na ktoré je určená a špecifikovaná v záručnom liste. Obuv pravidelne ošetrujte. Topánky sú vyrobené z prírodnej kože, prípadne z prírodnej kože v kombinácii s textilným materiálom (®, polyester a pod.). Niektoré modely sú vybavené aj membránou. Táto zaručuje zvýšenú odolnosť voči preniknutiu vody, nepriaznivým poveternostným vplyvom a zároveň má schopnosť odpariť vlhkosť zvnútra obuvi. Kožu je potrebné ošetrovať výživou pre kožu, ktorá zachováva jej vláčnosť. V prípade vybavenia membránou používajte k údržbe prostriedky, ktoré sú atestované firmou W. L. Gore & Associates, Inc. pre použitie na materialy . Táto skutočnosť musí byť uvedená priamo na výrobku! Pri nákupe obuvi sa poraďte s predajcom o vhodnom prostriedku k ošetrovaniu Vami vybranej obuvi. Nikdy nepoužívajte impregnácie na báze tukov alebo voskov.
Upozornenie: Impregnácia nenahradzuje vyživovací prostriedok (Kondicionér) na údržbu kože.

POKYNY K ČISTENIU

Prvým krokom k ošetrovaniu obuvi je pravidelné čistenie, pretože špina sa môže dostať do vlákien kože a vyvolať ich narušenie. Po každom použití by sa mala obuv riadne očistiť mäkkou kefou navlhčenou vo vlažnej čistej vode, prípadne použiť vhodný čistiaci prostriedok od nižšie doporučených výrobcov. Pri aplikácii jednotlivých čistiacich prostriedkov sa vždy riaďte návodom na použitie daného produktu. Môžeme Vás uistiť, že po použití špeciálnych čistiacich prostriedkov, budú topánky nielen čisté, ale predlžuje sa aj ich životnosť a Vy budete s nimi dlhodobo spokojný. Nikdy nekombinujte prípravky rôznych výrobcov. Po celú dobu životnosti obuvi sa snažte používať prípravky jedného typu. Pred použitím iných impregnačných a vyživovacích prostriedkov, ako sú nižšie uvedené, sa poraďte s kvalifikovaným personálom predajne.
Upozornenie: Obmedzte styk Vašej obuvi s rozpúšťadlami, soľou, hnojivami, tukmi a pod., ktoré sú častými príčinami poškodenia obuvi. Popraskanie či rozleptanie materiálu obuv znehodnotí a už nebude nositeľná. Nepoužívajte chemické prostriedky na čistenie. Obuv neperte!

OBUV A JEJ SUŠENIE

Topánky sušte len pri izbovej teplote. Nikdy nevystavujte topánky priamemu tepelnému žiareniu, pretože príliš rýchle sušenie spôsobuje vysušenie a lámavosť kože. Vhodné je použitie napínákov alebo novinového papiera. Pri vniknutí vody do obuvi (t.j. obuv je úplne premočená) vyplňte obuv novinovým papierom a pomaly sušte pri izbovej teplote. Novinový papier meňte tak, aby nezostával dlhú dobu zbytočne vlhký vnútri obuvi. Papier meňte do doby, pokiaľ nie je obuv len mierne vlhká a ďalej sušte len pri izbovej teplote. Po dokonalom vysušení obuv dôkladne naimpregnujte.

KONDÍCIA

Na pravidelné ošetrovanie doporučujeme používanie špeciálnych prostriedkov na údržbu obuvi od výrobcov ASOLO®, GRANGER‘S®, COLLONIL®, a NIKWAX®. Používaním doporučených prostriedkov na údržbu a dodržiavaním uvedených rád docielite dlhú životnosť Vašej obuvi.

Odporúčané prípravky Granger s môžete kúpiť na našom eshope:


impregnace Grangers Footwear Prooferimpregnačný sprej Grangers Footwear Proofer

vosk Grangers G-WAXimpregnačný vosk Grangers G-Wax

čistič Grangers G-Max Cleanerčistič Grangers G-Max Cleaner


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies – áno, aj my používame cookies. Prečo? Aby sme mohli sledovať návštevnosť a vytvárať obsah a facebookové reklamy, ktoré vás budú zaujímať.
Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.     OK, beriem na vedomie.
Prihláste sa
Zabudnuté heslo ?

Zavrieť