Vibram

O spoločnosti Vibram - výrobcovi gumových podrážok

logo VibramTalianska spoločnosť Vibram vyrába gumové podrážky pre turistické a horolezecké topánky už viac ako 70 rokov. Jej zakladateľ, taliansky alpinista Vitale Bramani viedol v roku 1935 horolezeckú expedíciu v talianskych Alpách. V tej dobe sa bežne používali ako nástupové topánky ťažké kožené topánky s podrážkou obitou cvokmi a na samotný výstup ľahké lezecké topánky. Tieto ľahké lezečky sa stali osudnými šiestim účastníkom expedície. V silnej snehovej búrke utrpeli ťažké omrzliny, ktorým následne podľahli. Po tejto skúsenosti sa Vitale Bramani pustil do vývoja všestrannej horolezeckej podrážky, ktorá by dobre fungovala ako pre prístup k stene, tak aj pre samotné lezenie. Nová konštrukcia nahradila podrážky so železnými cvokmi a horolezci mohli používať jediné univerzálne topánky, ktoré im poskytli podstatne lepšiu ochranu.

Od roku 1954, kedy bola rozbehnutá sériová výroba podrážok Vibram, sa stal žltý osemuholník Vibram, synonymom dokonalého riešenia podrážok pre horolezectvo a turistiku. V dnešnej dobe je spoločnosť Vibram svetovou jednotkou vo vývoji a výrobe vysoko odolných podrážok pre horolezectvo, turistiku a outdoor, ale podrážky Vibram sa rovnako dobre uplatňujú aj na pracovnej, rekreačnej a módnej obuvi. Podrážky Vibram sa za tých viac ako 70 rokov preslávili svojou kvalitou, výkonom, bezpečnosťou, designom a neustávajúcim vývojom. Podrážky Vibram stáli už snáď na všetkých najvyšších vrcholoch sveta. Zúčastnili sa tých najnáročnejších expedícií v extrémnych klimatických podmienkach a prekonávali na závodných jachtách svetové oceány.  Všetky produkty Vibram sú vždy navrhované podľa najnovších poznatkov pre daný účel s použitím tých najkvalitnejších komponentov a surovín.

Nová podrážka musí vždy spĺňať naše hlavné kritériá:

- garancia maximálneho výkonu
- maximálny komfort pri nosení
- kvalita spracovania a životnosť


Spoločnosť Asolo spolupracuje s Vibram už od svojho počiatku a v spoločnej kooperácií vyvýja dokonalé podrážky pre turistické, trekové, horolezecké a športové topánky Asolo už viac ako 30 rokov.

Príklady podrážok Vibram použitých u horolezeckých, trekových, turistických a športových topánok Asolo:

podrážka Vibram Nilgiri 


- podrážka Vibram Nilgiri - použitá u skeletových modelov Asolo AFS 8000, AFS Guida a AFS Evoluzione

 

 

 

 

podrážka Vibram Everest
- podrážka Vibram Everest - použitá u horolezeckých topánok Asolo Lhotse GV a Broad Peak GV

 

 

 

 

podrážka Vibram Power Matic

 

 

 

- podrážka Vibram - použitá u modelov rady Asolo - 100 GV, 200 GV a 400 GV

 

 

 

podrážka Vibram Cross Walk

 

 

- podrážka Vibram Cross Walk - použitá u modelovej rady Asolo Cross Walk a FSN - Neptune GV, Astrid GV a Elios GV

 

 

 

 

podrážka Vibram Tenere

 

 

- podrážka Vibram Tenere - použitá u modelovej rady Asolo Ecape - Mantra GV, Ray, Scorpion a Ray GV


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies – áno, aj my používame cookies. Prečo? Aby sme mohli sledovať návštevnosť a vytvárať obsah a facebookové reklamy, ktoré vás budú zaujímať.
Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.     OK, beriem na vedomie.
Prihláste sa
Zabudnuté heslo ?

Zavrieť