Lowe Alpine

 

 

 


Všetko to začalo v roku 1967

Je tomu už viac ako 40 rokov, čo známy horolezec Jeff Lowe z amerického Colorada so svojimi bratmi Gregom a Mikom rozbehli malú výrobu vybavenia do hôr. Sklamaní kvalitou vybavenia, ktoré sa vtedy dalo zaobstarať, sa rozhodli vytvoriť a ponúknuť lepšie produkty, ktoré by uspokojili ich náročné požiadavky. V priebehu rokov sa firma rozrástla na veľkú a uznávanú medzinárodnú spoločnosť a patrí k najlepším svetovým výrobcom batohov a príslušenstva. Stále máme v povedomí Gregovu pôvodnú víziu a jeho entuziazmus k neustálemu zlepšovaniu. Funkčnosť je u nás vždy na prvom mieste, aj keby to malo znamenať vývoj celkom novej koncepcie.

Našou najlepšou vizitkou sú tisícky spokojných užívateľov našich výrobkov po celom svete.

Kvalita, konštrukcia a testovanie batohov Lowe Alpine

Lowe Alpine navrhuje a vyrába komfortné a vysoko odolné batohy. Nepotrebné prvky, ktoré môžu zlyhať alebo sa ľahko poškodiť, na našich batohoch nenájdete. Konstrukčné metódy, ktoré používame, zaručujú maximálnu odolnosť batohu.

Lowe Alpine Konštrukcia

Šitie je jednou z konštrukčných metód, ktorú používame pri tvorbe batohu. Používame trojpramenné nylonové nite, ktoré sú veľmi silné, trvanlivé a nedochádza k ich starnutiu. Všetky hlavné švy sú trojité - dvojité šitie je prekryté ochrannou páskou a ešte raz prešité. Pre každý šev je 12 mm rezerva materiálu, ktorá zaisťuje presnosť šitia, odolnosť spoja a kvalitu prevedenia každého švu.

Spevnenie švov

V namáhaných miestach používa Lowe Alpine špeciálne druhy švov pre ich spevnenie. Hlavné miesta sú päťnásobne alebo až desaťnásobne zapošívané. Keď je to nutné používame krížové zapošitie. U veľkých batohov používame zdvojený materiál v spodnej časti batohu, ktorá je pri veľkej záťaži extrémne namáhaná. Pre doslova nepriestrelný chrbtový systém TFX používame švy, ktoré odolajú aj drsnému zachádzaniu v najťažších terénoch pri celkom naloženom batohu.

Lowe Alpine textílie

Výber správnej textílie je pre konkrétny batoh úplnou nevyhnutnosťou. Všetky používané tkaniny prechádzajú sériou prísneho testovania zahrňujúcou test odolnosti proti oteru, roztrhnutiu a test farbostálosti. Všetky naše výrobky sú testované na vysoký stupeň vodeodolnosti.

Pracky a spony

Správne navrhnuté posuvné spony sú veľmi dôležitou súčasťou batohu. Spona musí mať vhodne navrhnutý uhol nastavenia. Príliš vysoký uhol spôsobí, že sa popruh ťažko nastavuje a naopak príliš nízky uhol dovoľuje popruhu aby sa samovoľne povoľoval.
Použité komponenty testujeme až do úplného zničenia. Naše nezávislé laboratóriá testujú odolnosť dielcov na rôznych typoch testov v teplotách hlboko pod bodom mrazu, ale aj v opačnom extréme. Cieľom je určenie ideálneho pomeru medzi odolnosťou a flexibilitou použitého materiálu. Pre rok 2011 používame pracky a spony od firmy .

Zipsy

Zipsy použité na batohoch Lowe Alpine spĺňajú naše prísne nároky na hmotnosť, odolnosť, životnosť a ľahkosť ovládania. V tohtoročnej modelovej rade používame zipsy .

Meranie objemu batohov

Všetky batohy Lowe Alpine majú jasne vyznačený objem, tak aby zákazník okamžite vedel, pre aký účel je konkrétny batoh navrhnutý. Pre meranie objemu používame medzinárodne doporučovanú metódu ASTM (American Society for Testing and Materials). Telo a všetky vrecká batohu sú naplnené plastickými guličkami. Tieto guličky sú následne nasypané do kalibrovaného meracieho valca a tam sa jednoducho odpočíta ich výsledný objem.

Vnútorné penové výplne

Penové výplne vo vnútri popruhov Lowe Alpine musia zaisťovať maximálny komfort pri nosení veľkých záťaží, musia byť flexibilné a veľmi odolné. Lowe Alpine používa polyethylenové a ethylen vinyl acetatové () peny. Drahé, ale v súčasnosti tie najlepšie materiály s najdlhšou zivotnosťou, ktoré súčasný trh ponúka. Pre bedrové popruhy najväčších batohov Lowe Alpine je použitá kombinácia otvorených a uzatvorených penových buniek. Vrstva uzatvorených buniek udržuje tvar a pevnú oporu, zatiaľ čo vrstva otvorených buniek dodáva flexibilitu a komfort pri nosení.

Lowe Alpine test otěruvzdornosti Test oteruodolnosti (Abraze)

Lowe Alpine test voděodolnosti Test vodeodolnosti

Love Alpine test přesky Test pracky

Lowe Alpine test spony Load Locker Test Load Locker

Lowe Alpine test barvostálosti Test stálofarebnosti

Lowe Alpine 12 mm rezerva materiálu pro šev 12 mm rezerva materiálu na každý šev

                                                                                              

Lowe alpine tester - Rick MarchantLowe Alpine tester - Andy CaveLowe Alpine tester - Isabelle SantoireAndy Cave                                                         Rick Marchant                                           Isabelle Santoire


copyright © 2011 - Asolo.cz

Cookies – áno, aj my používame cookies. Prečo? Aby sme mohli sledovať návštevnosť a vytvárať obsah a facebookové reklamy, ktoré vás budú zaujímať.
Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov.     OK, beriem na vedomie.
Prihláste sa
Zabudnuté heslo ?

Zavrieť